Jak ozdobić grobowiec z okazji Świąt Bożego Narodzenia? 

Okres świąteczno – noworoczny to czas rodzinnych spotkań i wspomnień o najbliższych. W tym okresie często wybieramy się odwiedzać groby, zapalić zmarłym bliskim symbolicznego znicza. Według obecnie panujących trendów mile widziane jest udekorowanie grobu tak by podkreślić ducha Świąt Bożego narodzenia np. poprzez ułożenie stroika z jedliny, ozdobienia go bombkami, zapalenie znicza z świątecznym akcentem.  

Na co należałoby zwrócić uwagę chcąc ozdobić nagrobek ze smakiem? 

Stylizację rozpoczynamy od weryfikacji koloru nagrobka, jego płyty itp. Tak by móc dobrać właściwą kolorystykę i rodzaj ozdób. 

  • Popielaty (jaśniejsze nagrobki) nagrobek wspaniale komponuje się z fioletami, różem i białym kolorem. Dodając mu świeżości i bardzo eleganckiego wyglądu. Tutaj idealnymi dodatkami byłby sztuczne różowe gwiazdy betlejemskie, srebrne bombki i wstążki. Biełe, srebrne znicze. 
  • Czarne (ciemniejsze nagrobki) nagrobki można zestawić z czerwienią, bordem i złotem – podkreślając urok Bożego Narodzenia oraz sprawić by nagrobek wyglądał bardziej bogato i dostojnie. Kokardy w szkocką kratę, czerwone i złote bombki, szyszki można ułożyć na podstawie z jedliny w formie wieńca bożonarodzeniowego. Czarne, złote znicze z akcentem świątecznym np. wkład w formie choinki. 

Następnym elementem ważnym przy doborze ozdób na grób jest czas. Jak często przychodzimy na nagrobek np. robiąc porządki? Jeżeli robimy to często możemy pozwolić sobie na “żywe” dekoracje np. wieniec z jedliny, chryzantemy itp. Jeżeli jednak robimy to raz na kilka miesięcy ważne jest by dobrać odpowiednie materiały czyli zamienić kwiaty cięte na sztuczne, znicz tradycyjny na elektroniczny (LED). Tak by mieć pewność, że grób będzie zawsze zadbany, a znicz będzie się świecił długo po naszych odwiedzinach. W przypadku znicza z wkładem LED jest to nawet 60 dni. 

Coś dla eko wielbicieli
Jeżeli lubujesz się w stylu eko, rustykalnym, minimalistycznym zawsze Twoje dekoracje mogą być oparte na naturalnych dodatkach: kwiaty w donicach lub wsadzone do donic, które montowane są na stałe w grobowcu. Świąteczny klimat można uzyskać dodając szyszki, jemiołę, kwiaty bawełny wykańczając nagrobek zniczem LED, tak by ograniczyć ulatnianie się szkodliwych substancji oraz maksymalnie wydłużyć ich żywotność wymieniając baterie lub całe wkłady. Pamiętajmy by zużyte baterie wrzucać do pojemników przeznaczonych na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *