Jesteśmy przyzwyczajeni do palenia tradycyjnych zniczy parafinowych. Każdy z Nas kupuje ich przynajmniej kilkanaście każdego roku przygotowując się do 1 listopada czyli Święta zmarłych. 

Zużywamy 300 mil. zniczy 

Szklana obudowa, wyciągane plastikowe wkłady z parafiną w środku lub małe znicze zalewane parafiną – towarzyszą nam od dekad. Jako katolicy pielęgnujemy zwyczaj odwiedzania grobów naszych bliskich, przygotowujemy się do listopadowego Święta – kupując znicze i kwiaty. Co roku w Polsce zużywamy 300 mil. zniczy. 


Dlaczego warto poświęcić 5 min. by wybrać ten właściwy ? 

Coraz częściej ma dla nas znaczenie nie tylko jak znicz wygląda, ale też jak długo świeci i czy jest ekologiczny. 

  • Od kilku lat na rynku mamy dostępne znicze z wkładem LED zapewniające długość świecenia do 60 dni.Często naszym problemem jest to, że na grobie bliskiej osoby jesteśmy bardzo rzadko i nie możemy regularnie zadbać o palącego się znicza czy świeże kwiaty. Wkład LED jest dla nas idealnym rozwiązaniem świecącym 60 dni bez względu na warunki atmosferyczne. Ale to nie jedyna zaleta znicza z takim wkładem. 
  • Spalaniu się świec parafinowych powoduje uwolnienie się do atmosfery wielu szkodliwych substancji takich jak toulen i benzen. Wychwycone tym sposobem cząsteczki poddano badaniom i okazało się, że sadza wydzielana ze spalanych świec jest podobna do tej, która powstaje od wydzielin z rury wydechowej z silnikiem diesla. Zakup profesjonalnego produktu z wymiennymi bateriami umożliwi nam maksymalną eksploatację wkładu przez lata i ograniczenie wydzielania szkodliwych substancji do powietrza. 
  • Wymieniając w wkładzie baterie przedłużamy kilkukrotnie żywotność produktu. Ograniczając zakupu innych zniczy, świeczek itp Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś ile kilogramów śmieci produkujemy dbając przez pokolenia o grób rodzinny? Warto iść z duchem less – waste i kupować mniej z korzyścią dla środowiska. 
  • Design – coraz częściej przy wyborze znicza kierujemy się modną kolorystyką czy kształtem. Wkłady LED umożliwiają Ci swobodną wymianę nakładek: krzyżyk, figurka, płomyk, choinka itp. zapewniając, że pomimo tego iż produkt jest trwały nigdy Ci się nie znudzi. 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *